Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 02:25:03

Меню сайту
Категорії розділу
Мои статьи [6]
Історія школи [3]
Сучасна школа [3]
Друзі сайту
 
Блоги вчителів
Наше опитування
Яку інформацію Ви хотіли б знайти на сайті?
Всього відповідей: 95
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Історія та сучасність школи » Мои статьи

Кам'яна Могила - Храм нашої культури.

Кам'яна Могила - Храм нашої культури.

    Суб’єкт історії! Величний пагорб!...Тисячоліттями зберігають печери й плити свої таємниці. В пісок та порох перетворюються каміння , ховаючи у ньому матеріальні підтвердження міфів і легенд. Як бачимо, у ході вивчення петрогліфів Кам’яної Могили, численних поселень і курганів у басейні ріки Молочної  і сусідніх регіонів, виявилося, що зі степовим феноменом пов’язані долі багатьох народів від епохи пізнього палеоліту до епохи бронзи і до більш пізнього часу.   

Так, ріка Часу в малюнках і скульптурах донесла до нас віяння і досягнення Людини „сивої давнини”. Все, що ми сьогодні маємо, чого ми досягли у час технічного прогресу, було закладено в глибоку давнину. Одвічне прагнення людини до Пізнання стало потребою, як повітря, як саме життя, дало можливість проникнути в цей невідомий світ і розпізнати багато таємниць. 
   
   У наші дні Кам’яна Могила стала місцем масового туризму, сюди приїжджають із різних куточків країни, із-за кордону численні любителі „сивої давнини”, допитливі й просто цікаві люди. В павільйонах  нового приміщення музею зібрано унікальні експонати про давню історію мешканців південного степу від епохи пізнього палеоліту до епохи бронзи і до більш пізнього часу. Музей є осередком наукових пошуків та археологічних розкопок у Північному Приазов’ї, школою для юних археологів, які під керівництвом наукових співробітників музею  вивчають історію рідного краю.

    Не обминають Кам’яної Могили люди, які намагаються відтворити обряди своїх предків-язичників, аби торкнутися витоків своєї віри та духовності, поклонитися „священному пагорбу”, що зберігає пам’ять про давнє минуле індоєвропейців від часів Арати, до сучасників.   

Особливо яскраво проходять язичницькі свята ті обряди, наприклад, Свято Івана Купала. Та й всі, хто хоча б годину побував біля „Священної гори”, відчувають заряд чималого духовного очищення  на довгі роки, згадуючи землю пращурів, що гріє душу, веде в майбуття.

    Кам’яна Могила – це своєрідна модель Всесвіту, що віддзеркалює сутність космічного ладу: тут – вхід у нижній світ, у потойбіччя, з другого боку Кам’яна Могила – це поселення й оригінальний храм. Роль храму, що поєднував  і об’єднував три світи – небесний, земний і підземний , - вона виконувала протягом багатьох тисячоліть.

    Отже, Кам’яна Могила – це Храм нашої культури і духовності, де зосереджено не тільки петрогліфи, а й чи не найперші зразки писемності, що свідчать світові про існування цивілізації на теренах нашої землі, про її високу культуру та духовність.
 
 
Категорія: Мои статьи | Додав: Школа (15.06.2009)
Переглядів: 1595 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Doll  
0
The truth just shines thurogh your post

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук
Актуальні новини

------------------------------

Цікаві події
Участь у проектах
----------------------------
----------------------------
-----------------------------

Мирненська ЗШ І-ІІІ ст. © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz