Тема: Пейзаж у художньому творі. Іван Сенченко «Чимчикують наші хлопці»
Мета: ознайомити з пейзажем у прозових творах;вчити виділяти пейзажі у тексті;вдосконалювати навички свідомого виразного читання, уміння добирати потрібну інтонацію під час читання; розширювати уявлення учнів про природу рідного краю; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву;виховувати любов до рідної землі.
Мета: формувати у дітей прагнення до спостереженням за станом свого здоров’я, до здорового способу життя; закріпити уявлення про те, що здоров’я кожного великою мірою залежить від способу його життя; виховувати прагнення берегти здоров’я, зважаючи на його цінність і значущість для людини.
Мета уроку:поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, продовжити ознайомлення учнів з національними і державними символами, формувати національну свідомість; розвивати пізнавальний інтерес; сприяти вихованню почуття любові до рідного краю; сприяти формуванню основних моральних цінностей – людяності, гідності, справедливості, толерантності, відповідальності, що визначають ставлення до людей і сприяють єдності країни, стабільності, миру і злагоді в Україні.
Тема уроку. Ґрунт. Склад ґрунту. Значення та охорона ґрунтів.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань (з використанням інтерактивних методів навчання).
Цілі уроку.
Формування поняття «ґрунт», уявлення про перегній, склад ґрунту, властивості, процес утворення, про значення ґрунту в природі і цінність його для людей, про шляхи забруднення і руйнування ґрунту, його охорону й збереження.
Формувати вміння установлювати взаємозв'язки, залежності в природі.
Розвивати дослідницький підхід до вивчення до вивчення природних об´єктів.
Удосконалювати вміння спостерігати, узагальнювати, самостійно робити висновки, висловлювати думку.
Виховувати допитливість, повагу до думки іншої людини, дбайливе ставлення до землі, прагнення охороняти і шанувати землю.
Мета. Закріпити та узагальнити знання учнів про дієслово як частину мови. Вдосконалювати вміння використовувати знання в практичній діяльності. Розвивати спостережливість, зв'язне мовлення, творче мислення. Збагачувати словниковий запас . Виховувати почуття колективізму та взаємодопомоги.
Обладнання. Мультимедійна презентація, картки для роботи в парах, групах, таблиця "Дієслово".
Тема: закріплення букви Зз. Розвиток мовлення за віршем В. Камінчука. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати. Добирання заголовка до тексту.
Мета: повторити і закріпити знання учнів про вивчені букви та їх звукові значення; формувати навички читання текстів; учити добирати заголовки до текстів; розвивати мовлення, поповнювати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух; уміння узагальнювати, зіставляти; виховувати любов до природи, почуття прекрасного.
Мета: виховувати любов до рідної мови, обрядів і традицій українського народу, українського фольклору. Розвивати пам'ять, увагу, допитливість; розширювати словниковий запас.