Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 22.01.2025, 13:10:01

Меню сайту
Категорії розділу
Напрямки виховної роботи [3]
Гуртки, спортивні секції [3]
Шкільний музей [7]
Шкільне самоврядування [5]
Друзі сайту
 
Блоги вчителів
Наше опитування
Яку інформацію Ви хотіли б знайти на сайті?
Всього відповідей: 95
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна робота » Шкільний музей

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Гуртківцями клубу «Пошук»  Мирненської ЗШ під керівництвом вчителя історії Буториної Л.І  28 листопада у шкільному музеї проведено мітинг пам’яті, присвячений 10 річниці трагічної загибелі випускника школи, жителя селища Мирне, який служив у військовій частині МНС, брав участь у тих жахливих подіях, що відбувалися під Новобогданівкою, Куури Миколи Феліксовича.

На мітингу були присутні: мати героя – Шестопалова В.М., військовослужбовці тієї ж частини, а також учні та вчителі.

Учні підготували розповідь про життя загиблого. На мітингу виступили представники військової частини – начальник аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України в Запорізькій області підполковник Вінніцький О.П., мати загиблого – Шестопалова В.М., директор школи Назаренко С.Б., заступник директора Кружилова Г.І.

Після урочистої частини  мітингу всі учасники пройшли до меморіальної дошки, що знаходиться на фасаді школи. Учні та вчителі вкотре вже з глибоким болем у серці пережили згадку про тяжку втрату випускника школи Куури Миколи. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблого  героя, після чого було покладено квіти біля меморіальної дошки.

Шкільний музей | Переглядів: 435 | Додав: Школа | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)

Наш музей відвідали наймолодші школярі. Їх радо зустріли  екскурсоводи Анастасія Вінніцька  та Ганна Устюгова. Для дітей це було  перше знайомство з музеєм.
Під час оглядової екскурсії першокласники мали можливість  доторкнутись до справжніх археологічних знахідок доби кам’яного віку.  Недарма музей називають «машиною часу», адже його експонати перенесли дітей майже на мільйон років назад.  
Учні  ознайомилися  також із історією сучасного селища. Вони із задоволенням розглядали  вироби народних майстрів, фото та картину галерею  художника Тєтєріна Володимира Миколайовича.  Затамувавши подих  діти дивились на експозицію, присвячену  ветеранам  війни та сучасним героям.    
Приємно відзначити, що екскурсія пройшла досить  жваво.  Діти не тільки ставили запитання, але намагались розповісти свої сімейні історії.

 Керівник музею  Буторіна Л.І.

Шкільний музей | Переглядів: 410 | Додав: Школа | Дата: 06.11.2017 | Коментарі (0)

З кожним роком ми все далі й далі віддаляємось  від  грізних років Другої світової. Але ніколи  не згасне пам’ять про тих, хто віддав своє життя в ім’я Перемоги. 
В ці травневі дні ми запросили учнів 7 – А та 7 – Б  класів  до нашого шкільного музею. Для них була проведена тематична екскурсія «Шляхами болю й перемог». Екскурсоводи, вихованці клубу «Пошук»  Болдурська О., Вінніцка А. та Шилко В. розповіли про події Великої війни.
Під час  екскурсії  діти мали можливість ознайомитися з  героїчним шляхом який пройшли наші земляки, визволяючи не тільки Україну, але й Білорусію, Польщу, Чехословаччину. Діти із задоволенням розглядали фотографії та картини місцевих художників, на яких відображені епізоди  воєнних років.
Учні дізналися  якою ціною була завойована Перемога, яка водночас була радістю та гірким смутком. Нові факти та інформація, яку отримали учні  розширить їхні знання з історії краю, адже  музей це те місце, де справді можна відчути дух епохи.

Керівник музею:  Буторіна Л.І.

Шкільний музей | Переглядів: 451 | Додав: Школа | Дата: 10.05.2017 | Коментарі (0)

Вже стало традицією в Мирненській ЗШ І – ІІІ ступенів, напередодні Дня визволення Мелітопольського району від німецьких окупантів, проводити екскурсії в шкільному музеї.

Екскурсоводи гуртка «Пошук» Анастасія Вінницька та Ганна Устюгова розповіли учням про події далекого 1943 року, як місцеві жителі допомагали визволяти місто і район від агресора, як захищали кожну вулицю та квартали міста. Цікавою та пізнавальною була розповідь про юних героїв нашого краю: Г.Кобецького,С.Бабенко,С.Паєвського, які посмертно нагороджені медаллю «За отвагу».

Важко згадувати ті часи, але ці спогади потрібні нам, сьогоднішньому поколінню. Екскурсія до музею не залишила нікого байдужим.

Керівник гуртка : Буторіна Л.І.

Шкільний музей | Переглядів: 461 | Додав: Школа | Дата: 27.10.2016 | Коментарі (0)

    Протягом року Радою шкільного музею, за допомогою вчителя, були розроблені оглядові екскурсії для загального ознайомлення з музеєм та тематичні екскурсії, що передбачають ґрунтовне вивчення того чи іншого питання. Наприклад, «Ветерани Великої Вітчизняної війни – наші земляки»,історія селища Мирне, народні умільці… 
    В музеї знаходяться матеріали, які можна використовувати на уроках історії, історії рідного краю, та виховних годинах. Зокрема при вивченні подій Великої Вітчизняної війни, Афганської війни, трагедії на Чорнобильській АЕС, учасниками яких були мешканці нашого селища. Учні знайомляться з документами та архівами шкільного музею.
   За цих умов саме сприйняття навчального матеріалу стає активним: зі слухачів школярі перетворюються на дослідників, займаються науково – дослідницькими роботами, а саме «Національні меншини нашого регіону»,
«Трагедія українського єврейства в роки Великої Вітчизняної війни».
   Ми поповнюємо музей новими експонатами , які реєструються в інвентарній книзі. Зібрані документи зберігають пам’ять минулого , передають її естафету нащадкам, підтримують і розвивають зв’язок часів і поколінь. 
   Члени гуртка «Музейна справа» виготовили буклет про основні експозиції музею. Радою музею створена презентація «Радянсько-афганська війна:повернення історичної правди». Ми розпочали роботу над оформленням альбому «Фотолітопис Мирненської школи». 
   Пошукова робота триває й досі, продовжується збір експонатів, спогадів. Освітньовиховна функція музею реалізується на всіх етапах його діяльності, тому, що основними учасниками роботи шкільного музею є самі учні: вони збирають, вивчають, експонують і пропагують музейні матеріали, постійно знайомляться з ними в процесі позаурочних і навчальних занять.

Шкільний музей | Переглядів: 1583 | Додав: Школа | Дата: 23.02.2012 | Коментарі (0)

null   Куура Микола Феліксович народився 11.04.78 р. в с.Терпіння Мелітопольського району Запорізької області.
    В 1984 р. – учень нульового класу Терпіння ЗШ № 1.
    З 1985 р. сім’я переїздить до смт. Мирне, того ж року Микола стає учнем 1 класу Мирненської ЗШ, першим вчителем його була вихователь Ганна Василівна Вихватень. За роки навчання в школі Микола проявив себе як старанний, відповідальний учень, який був активним учасником різноманітних шкільних і класних заходів, а найбільше Микола любив спорт.
    У 1993 році він закінчує 9 клас і вступає до ПТУ № 56, яке закінчує у 1996 році і отримує диплом з 3 професій: тракторист-машиніст, слюсар, водій категорії «С».
    Восени 1996 р. Миколу розпочав військову службу, яку він проходив у 18 танковій армії глибокої розвідки, яка була дислокована в м. Кривий Ріг.
    1998 р. Микола був демобілізований, цього ж року він розпочав свою трудову діяльність у в/ч 1030 старшиною надстрокової служби. Пізніше в/ч переходить у підпорядкування МНС. Саме тут Микола Феліксович прослужив 9 років.
   Він працював водієм-сапером другого аварійно-рятувального загону по розчищенню технічних територій Новобогданівської артбази.
    28.11.2007 р. у вузький довгій траншеї глибиною більш 2 метрів, куди закладають боєприпаси для знищення, раптом відбувся зсув бокової стінки траншеї і двоє військових, старшина і лейтенант, миттю опинилися в лещатах щільної землі.
     Лейтенанта, який знаходився ближче до пологого виходу, врятували, а старшину Кууру Миколу звільнили з-під
null завалу тільки через 20 хвилин, але вернути його до життя не вдалося.
    Так трагічно закінчилося життя старшини внутрішньої служби Куури Миколи Феліксовича. Наказом Президента він був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.
    За ініціативою командира загону полковника Олександра Стасюка та директора Мирненської ЗШ І-ІІІ ступенів Кружилової Г.І. 20.09.2008 р. на фасаді Мирненської ЗШ І-ІІІ ступенів, учнем якої був Куура М.Ф., була відкрита меморіальна дошка на знак вшанування пам’яті про нього. 

Шкільний музей | Переглядів: 1097 | Додав: Школа | Дата: 22.06.2010 | Коментарі (0)

В Мирненській загальноосвітній школі вже сім років працює історико-краєзнавчий музей. Головне завдання, яке ставилося під час його створення – поглибити та доповнити знання учнів про історію свого селища, воєнний та післявоєнний періоди, культурний розвиток. Історія рідного краю, це невід’ємна частина історії України. Тому дітям, під час екскурсій, необхідно показати нерозривність історії рідного краю з історією держави.

Шкільний музей | Переглядів: 2338 | Додав: Школа | Дата: 24.04.2009 | Коментарі (0)

Форма входу

Пошук
Актуальні новини

------------------------------

Цікаві події
Участь у проектах
----------------------------
----------------------------
-----------------------------

Мирненська ЗШ І-ІІІ ст. © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz