У наш час Інтернет є найбільш популярним джерелом необхідної інформації для молоді. Сучасні діти уже не уявляють себе без цієї світової мережі. Крім корисної інформації, яку вони отримують, це ще і престиж у групі ровесників та форма спілкування.
Свої правила безпечного поводження в Інтернеті склали учні 10 класу під час виховної години «Користь та небезпека в мережі Інтернет». Діти підготували інформацію про користь та небезпеку користування Інтернетом, а також оформили плакат «Інтернет: за та проти». Вдало підібрані малюнки привернули увагу старшокласників до тих загроз, які підстерігають їх в мережі Інтернет.
Отже потрібно пам’ятати, що Інтернет – це лише інструмент, яким ми користуємось для отримання необхідної інформації, тому користуватись ним потрібно обачливо.
Інтернет вже давно став невід’ємною частиною нашого життя. Це великий винахід нашого часу, який надає можливості вільно спілкуватись з друзями та рідними, заводити нових друзів, знаходити необхідну інформацію, переглядати фільми, слухати музику та багато іншого, прямо не виходячи з дому. Це безмежний простір інформації та спілкування, в якому неважко загубитися, який несе і користь, і шкоду. Саме правилам безпеки при користуванні можливостями Інтернету була присвячена класна година в 6 класі. Діти виконували різноманітні вправи та завдання, щоб побачити себе ніби зі сторони, обговорювали різні ситуації, які краще уникати в житті, щоб не потрапити в біду, розробили правила поведінки під час спілкування в мережі. Інтернет – це добрий помічник в усьому, але не слід занадто їм захоплюватись, адже навкруги – життя, справжнє і цікаве.
На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрози, що можуть чекати у віртуальному просторі. Тільки об’єднавши наші зусилля, ми зможемо допомогти захистити себе від небезпек віртуального світу та навчитись правилам безпечного поводження у світовій мережі.
Сьомого лютого в 5-Б класі відбулася виховна година «Безпечний Інтернет для дітей».
Під час проведення цієї виховної години учні дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету; засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті; узнали про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання.
Ця виховна година дала дітям можливість зрозуміти, що Інтернет уже зараз став невід’ємною частиною життя людства. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі інші засоби зв’язку.
У сучасному суспільстві подорожі в просторі Інтернету стали невід’ємною частиною життя людини. Інтернет допомагає нам в навчанні, в спілкуванні з однолітками. За допомогою Інтернету ми можемо творити та співпрацювати. При цьому подорожі в Інтернеті можуть приховувати в собі багато небезпек.
Саме з метою пригадати правила безпечної поведінки в мережі Інтернет, учні 5-А класу7 лютого вирушили у подорож по цікавим стежкам мережі Інтернет. В ході тренінгу учні розглянули позитивний і негативний вплив мережі на людину, пригадали правила безпеки в мережі Інтернет та склали колаж правил.
В мережі Інтернет треба бути обережним і пам‘ятати правила безпечної роботи в мережі Інтернет. Кожний ваш крок має бути обдуманим і заздалегідь.
Щорічно в другий вівторок лютого відзначають Всесвітній День безпеки в Інтернеті. Заходи цього дня спрямовані на розповсюдження знань про безпечне й відповідальне використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій.
Учні 8 - Б класу цього року стали учасниками гри «Дослідники Інтернету», права екскурсоводів по незвичайній країни взяли на себе фахівці із змісту та датувань, з об'єктивності , з навігації та дизайну, які підготували ряд вправ «Перепустка», «Мене звати...», «Калейдоскоп запитань», «Тілоохоронці». Під час подорожі восьмикласники ділилися досвідом роботи в Інтернеті, розповідали про проблеми, з якими вони зіштовхнулись, давали один одному поради. Підсумком гри стала п'ятихвилинка «Продовжи речення».
Кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету. Без нього не можна уявити сьогодення. Та крім користі Інтернет містить в собі багато небезпек.
Щорічно у другий день другого тижня лютого відзначається День безпеки в Інтернет. Саме цій події був присвячений виховний захід «Ми – за безпечний ІНТЕРНЕТ!», який відбувся 7 лютого в 7 – А класі.
Метою заходу було поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій в своєму житті. Учні підготували презентації, доповіді з теми. Проводилися вікторини та тренінги, які показали обізнаність школярів в мережі Інтернет та в її правильному використанні. Інформація, що прозвучала під час заходу, стане в пригоді кожному учневі.
7 лютого 2017 року у 1-А класі була проведена виховна година "Безпечний інтернет для дітей". Учні в ігровій доступній формі ознайомилися з поняттям "Всесвітня мережа Інтернет", дослідили позитивні та негативні наслідки його впливу на дітей, засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті. Також був проведений конкурс дитячих малюнків з теми, усне анкетування "Моє перше знайомство з Інтернетом". З метою сприяння обізнаності учнів та іх батьків про небезпеки. які існують в інтернеті, дітям роздані пам'ятки "10 золотих правил безпеки в інтернеті для дітей".
На початку XXI ст. особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше нам потрібно володіти швидкими й точними даними про предмет діяльності. При чому своєчасність отримання потрібної інформації стає надзвичайно важливою. У цей час найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання всесвітньої комп'ютерної мережі Інтернет.
07 лютого виховна година у 2-б класі була присвячена темі «Мережа Інтернет: правила безпечної поведінки». Під час виховної години діти дізналися про значення Інтернету в суспільстві, про те, що собою являє глобальна мережа, про послуги Інтернету. Водночас, отримали інформацію про те, як бути безпечним, користуючись Інтернетом. Кожен учень отримав пам’ятку «10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей».