26 листопада у 5-А класі у рамках акції «16 днів без насильства» відбувся виховний захід, метою якого було формування в школярів корисних звичок у спілкуванні, протидія виявам насильства в учнівському середовищі; розширення знань учнів про правила поведінки в школі, про мовний етикет спілкування, про важливість бути в житті ввічливим, поступатися один одному; прищеплення відповідальності за свої вчинки перед собою і перед іншими.
Учні активно брали участь в обговоренні питання про насильство над людиною. Людина формується як особистість не тільки завдяки власній індивідуальності, але й спілкуванню та взаємодії з іншими людьми. Проте вплив суспільства на людину має як позитивні, так і негативні вияви. Одним з негативних є насильство. Кожна дитина має право на самовизначення, свободу самовираження, захист особистості від будь-якого виду насильства. Але учні не завжди вміють мирно розв’язувати свої проблеми. Тому серед них трапляються сварки, бійки, знущання над слабшими (прізвиська, обзивання, кривляння, штовхання). Буває й таке, що "сильніші" учні вимагають гроші у інших дітей. Це найнебезпечніші прояви насильства. У таких випадках винуватці та їхні батьки несуть відповідальність за законом.
Під час проведення заходу кожен учень на різнокольорових паперах написав прізвища найввічливішого у спілкуванні, найпоступливішого, надійного учня в класі. У висновку кожен має задуматися, чи потрібно йому щось змінити у спілкуванні з іншими.
Наприкінці учні спільно виробили "Закони дружби і добра", які помістять у класному кутку та будуть обов’язково дотримуватись.
Класний керівник 5-А класу
Строкань Н.О.