Урок№2
Тема уроку. Види рухів. Швидкість руху та одиниці швидкості. Вимірювання швидкості руху тіла.
Не подумавши, не відповідай,
не перевіривши на досліді, не стверджуй!
Мета уроку: ввести поняття рівномірного і нерівномірного рухів, швидкості рівномірного прямолінійного руху й одиниць швидкості, навчити учнів визначати шлях і час за умов рівномірного прямолінійного руху тіл, формувати вміння виділяти головне, порівнювати, узагальнювати.
Тип уроку: комбінований.
Демонстрації: 1. Рівномірний рух ( повітряна бульбашка у скляній трубці).
2. Нерівномірний рух( рух кульки по похилому жолобу).
Хід уроку.
І. Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання. Фронтальне опитування.
1. Що ми називаємо механічним рухом? Наведіть приклади проявів механічного руху в природі.
2. Для чого визначають тіло відліку?
3. Чому механічний рух є відносним?
4. Що таке траєкторія руху і від чого залежить її вигляд? Наведіть тіла, що рухаються поступально.
5. Наведіть приклади обертального руху тіла.
6. Що таке шлях? Яка основна одиниця шляху?
Гра «Фізичне доміно»
Картки для «Фізичного доміно»
Етап уроку |
Час,
хв. |
Форми і методи діяльності вчителя |
Результат діяльності |
І.Актуалізація опорних знань |
6 |
Гра «Фізичне доміно» |
Актуалізація опорних знань |
ІІ.Мотивація навчальної діяльності |
2 |
Постановка проблемного запитання |
Мотивація навчальної діяльності |
ІІІ.Сприйняття навчального матеріалу |
23 |
Пояснення вчителя |
Засвоєння навчального матеріалу |
IV.Корекція знань |
7 |
Виконання інтерактивної вправи «Коло знань» |
Виявлення хибних уявлень учнів |
V.Підсумки уроку |
4 |
Інтерактивна вправа «Резюме» |
Підбиття підсумків уроку |
VI.Домашнє завдання |
3 |
Завдання репродуктивного та творчого характеру |
Засвоєння знань |
|