Вже традиційно на початку лютого щорічно відзначається День безпечного Інтернету. Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається в нашій країні такою далекою. Ніхто не може заперечити , що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі розширюється і значну її частину становлять діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати у віртуальному просторі.
З метою ознайомлення та попередження негативного впливу Інтернету на молоде покоління 7 лютого в 4 класі була проведена виховна година «Подорож країною Інтернет». Під час якої діти поглибили свої знання про види мережевих послуг, з’ясували позитівні та негативні сторони користування Інтернетом, звернули особливу увагу на небезпеку, яка може очікувати в мережі. Отримали пам’ятки користування Інтернетом.
З роздумів над тим, що таке безпека, розпочалася виховна година в 2 - А класі, яка була присвячена Дню безпечного Інтернету. Протягом спілкування учні обговорювали небезпеки, які існують в Інтернеті та шляхи їх подолання, досліджували позитивні і негативні наслідки Інтернету. В ході ігор діти намагались називати якомога більше Інтернет - термінів, вчилися відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного та захищати себе від небезпеки в ньому, засвоїли 10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.
В останні роки у віртуальний світ все частіше заглядають діти. Вони легко «підсаджуються на голк» інтернет-розваг, часто-густо зовсім не призначених для них. Більш того, дитина через незрілість психіки не в змозі адекватно оцінити отриману, за допомогою Глобальної мережі, інформацію.
З метою розширення і поглиблення знань про безпечний Інтернет в 3-А класі була проведена виховна година на тему «Інтернет. Добро чи зло? Безпека в Інтернеті».
Учні в цікавій ігровій формі ознайомилися з історією виникнення Інтернету, яку користь і загрозу несе людям всесвітня мережа, як правильно поводити себе в мережі Інтернет. Діти грали в гру «Павутинка», «Квітка-Інтернет», провели анкетування «Знавці Інтернету», навчилися вибирати собі правильний нік. На завершення заходу учні отримали пам’ятки для дітей і батьків «Безпека в Інтернеті».
Тренінг "З Інтернетом безпечно на ТИ" для учнів 7-9 класів
Мета:
Сформувати розуміння правильного користування Інтернетом та виявити всі плюси та мінуси бездумного та грайливого ставлення до ресурсів глобальної мережі.
Виявити фактори ризику для дітей у цій сфері та навчити учасників, як себе убезпе чити в кіберпросторі.
Формувати принципи групової роботи та налаштувати на плідну й цікаву співпрацю.