Україна наразі за темпами розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції посідає одне з провідних місць серед країн Східної Європи. За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України, за період 1987-2015 (6 міс.) рр. серед громадян України зареєстровано 271 942 ВІЛ-інфікованих осіб, у тому числі 79 569 випадків захворювання на СНІД та 36 922 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Серед шляхів передачі ВІЛ-інфекції протягом останніх років почав переважати статевий шлях передачі, зокрема, за 6 місяців 2015 р. цей показник досяг 59,2%, що значно розширює коло людей, які мають ризик інфікування.
ВІЛ/СНІД шкодить не лише фізичному здоров’ю людини, цей діагноз може спричинити соціальну ізоляцію людини внаслідок стигми та дискримінації. В українському суспільстві існують негативні стереотипи щодо людей, що живуть з ВІЛ. Саме тому вкрай актуальним є поширення знань про ВІЛ та формування толерантного ставлення до інфікованих і хворих на СНІД..
Серед інших запланованих і проведених заходів, присвячених дню взаємопорозуміння з ВІЛ-інфікованими, 1 грудня був проведений тренінг з педагогами та технічним персоналом школи «Що має кожен знати про ВІЛ?», метою якого було надати учасникам просвітницького тренінгу інформацію про основні поняття щодо ВІЛ, обговорити шляхи передачі ВІЛ та методи профілактики ВІЛ-інфікування.
Під час тренінгу учасники познайомилися з новим матеріалом з теми, переглянули та обговорили відеоролик. В ході тренінгу учасники із задоволенням виконували вправи, закріплювали знання, опрацьовували помилкові переконання.
Психолог Кукушкіна Г.П. |