Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 22.01.2025, 03:07:55

Меню сайту
Категорії розділу
Мои статьи [6]
Історія школи [3]
Сучасна школа [3]
Друзі сайту
 
Блоги вчителів
Наше опитування
Яку інформацію Ви хотіли б знайти на сайті?
Всього відповідей: 95
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Історія та сучасність школи » Історія школи

Історія становлення школи

А починалася історія життя Мирненської школи в далеких 50-х роках ХХ століття. Далекий 1951 рік. В південних степах України серед сонця, пісків і ковилів було розпочато будівництво невеличкого містечка майбутнього, яке в той час мало назву «Соціалістичне містечко». Поступово зростала кількість житлових будинків, з’являлися магазини, все гучніше лунали дитячі голоси. Життя вимагало побудови так званого культурного центру, яким мала б стати школа.

Але до зведення окремої будівлі школи, яку ми звикли бачити щоденно, з якою поріднилися душею і серцем 55 поколінь випускників, було ще довгих 2 роки.

Перша будівля школиУ 1952 році розпочала роботу школа, яка спочатку була розташована в пристосованому під школу приміщенні військового шпиталю (зараз це будинок №3 по вулиці Шкільна) і називалася вона тоді Терпіннівська СШ №2 . До 1965 року школа мала статус восьмирічної в зв’язку з відсутністю необхідної кількості учнів старших класів. У 9-ти класах навчалися 268 учнів і працювали 20 вчителів. За повідомленнями перших учнів школи, можна відновити картину шкільного життя далекого 1952 року. А було воно нелегким: класи були маленькі, учням доводилося сидіти по 3-4 за партою. Освітлення було слабким, не вистачало питної води, тому що в селищі її не було, а завозили її з міста Мелітополя у великих діжках. Класи не були обладнані необхідними меблями, не вистачало шкільного приладдя, але бажання навчатися у перших учнів школи було великим.

А в той час тривало будівництво окремої будівлі школи, яке закінчилося на початку 1953 року. Окрема будівля школиОтже в лютому 1953 року учні перейшли в нову шкільну будівлю, і вже влітку 1953 року школа випустила в доросле життя перших випускників. Саме 1953 рік вважається роком заснування Мирненської школи. Першим директором нашої школи був Коновалов Сергій Денисович, разом з яким учні несміливо входили в нову школу, з інтересом оглядали нові просторі класи, які так відрізнялися від тих, в яких вони навчалися раніше. А дивуватися було чому: в просторі класи були завезені шкільні меблі (столи, шафи), 2 фортепіано, трюмо, яке було встановлено у вестибюлі. І потекло бурхливе шкільне життя: лінійки, вечори, походи, піонерські багаття – скільки всього прекрасного було в житті тодішніх школярів .

А час нестримно летів, швидкими темпами зростало селище. Стара споруда школи, яка була такою близькою та рідною для випускників 50-70-х років, не могла вмістити ту кількість учнів, які навчалися в ній. Тому виникла нагальна потреба у будівництві нового приміщення школи. Завдяки наполегливим клопотанням і зусиллям голови селищної ради Маслової Н.М. і тодішнього директора Волкової Є.О., в 1984 році розпочалося будівництво нового приміщення школи.

Сучасна школаЦе був час трудового піднесення, ентузіазму, добросовісного ставлення до роботи не тільки будівельників, але й всього педагогічного колективу учнів, батьків. У складні роки будівництва допомогу школі надавали громадські організації, трудові колективи підприємств селища, батьки. Школа працювала в напруженому ритмі: зранку були заняття, а після них старшокласники на чолі з вчителями допомагали будівельникам. Часу було обмаль, тому будівництво намагалися завершити якомога раніше, щоб новий 1985 навчальний рік учні розпочали у новому корпусі .

У новобудові з’явилися нові кабінети: кабінет хімії, кабінет трудового навчання та домоводства нові спортивні та актова зали, простора їдальня, у підвальному приміщенні розмістився шкільний тир.

У 90-х роках контингент учнів збільшувався і досяг межі більше тисячі учнів. І знову в школі стало тісно. Директору школи доводилось шукати можливості розширити її. Висувалась пропозиція розпочати будівництво нової трьохповерхової школи, яка б відповідала сучасним вимогам. Але в країні склалися великі труднощі з бюджетом, і про будівництво школи можна було тільки мріяти. А вихід із становища було знайдено за рахунок двох приміщень дитячих садків, які виявилися на той час нерентабельними. Таким чином, учні 1-5 класів навчалися в приміщеннях колишніх дитячих садків, а учні 6-11 класів – в основному приміщенні. На той час школа складалася з трьох корпусів і працювала в одну зміну.

У 1998 році школа відзначила свій 45-ти річний ювілей яскравим творчим звітом перед батьками учнів школи, громадськістю селища та району. Завдяки талановитому керівництву директора школи Кружилової Г.І., заступника з виховної роботи Іванової І.М., музичного керівника Глотової І.І. свято пройшло на високому рівні.

З 1999 року школа почала поступовий перехід на навчання учнів державною мовою. Були перші труднощі: не вистачало підручників, важко було дітям, батькам, вчителям, але спільними зусиллями ми зуміли подолати ці труднощі. І як результат, в 2007 році було здійснено перший випуск україномовних класів.

В 2003 році школа готувалася до святкування 50-ти річного ювілею. На шкільному п50-річчя школиодвір’ї відбулося справжнє свято краси, молодості, досвіду, радості. На урочистості були запрошені колишні директори школи: Катруха І.С., Кравченко Т.Г., Волкова Є.О., – вчителі-пенсіонери, вчителі, які в різні роки працювали в нашій школі, видатні випускники, почесні гості): голова Мелітопольської райдержадміністрації Богданов І.М., голова Мелітопольської районної ради Єрмоленко В.А., голова Мирненської селищної ради Радьков Ю.І., начальник відділу освіти Мелітопольської райдержадміністрації Ручка О.Ф.

Адміністрацією школи: директором Кружиловою Г.І., заступниками директора з навчальної та виховної роботи Сібаєвою С.В., Назаренко С.Б. – був підготовлений звіт про навчально-виховну роботу школи. Після урочистих промов відбувся святковий концерт, в якому взяли участь творчі колективи Мирненської школи, селищного будинку культури, інших шкіл району.

Новий комп'ютерний класУ 2003-2004 н.р. в школі навчалось 538 учнів. У цьому ж навчальному році за Всеукраїнською програмою «Кожній школі – комп’ютерний клас» був відкритий новий комп’ютерний клас, який розмістили в кабінеті інформатики. На урочисте відкриття комп’ютерного класу були запрошені почесні гості: голова Мелітопольської райдержадміністрації Богданов І.М., голова Мелітопольської районної ради Єрмоленко В.А., начальник відділу освіти Мелітопольської райдержадміністрації Ручка О.Ф. Учнями школи під керівництвом заступника директора з виховної роботи Назаренко С.Б., вчителя музики Корчак О.Р., керівника танцювального гуртка Гунчак І.В. був підготовлений святковий концерт, на який були запрошені представники від кожного класу, батьки, представники громадськості.

В лютому 2008 року школа відзначила 55-ти річний ювілей.

Категорія: Історія школи | Додав: Школа (18.05.2009)
Переглядів: 1607 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук
Актуальні новини

------------------------------

Цікаві події
Участь у проектах
----------------------------
----------------------------
-----------------------------

Мирненська ЗШ І-ІІІ ст. © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz