Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 29.03.2020, 02:53:53

Меню сайту
Категорії розділу
Мои статьи [6]
Історія школи [3]
Сучасна школа [3]
Друзі сайту
 
Блоги вчителів
Наше опитування
Яку інформацію Ви хотіли б знайти на сайті?
Всього відповідей: 95
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Історія та сучасність школи » Історія школи

ВАМ ,ЧИЄ ГОРДЕ НАЙМЕННЯ УЧИТЕЛЬ, ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…

Першим директором Мирненської школи був Коновалов Сергій Денисович, який ще у 1937 році закінчив Запорізький педагогічний інститут, здобувши вищу освіту за спеціальністю вчитель української і російської мови та літератури.

В роки війни Сергій Денисович змінив ручку на багнет і, не роздумуючи жодної хвилини, пішов на фронт захищати свою країну. Довгими  дорогами війни довелося пройти Сергію Денисовичу і зустріти День Перемоги в Берліні. За бойові заслуги майбутнього директора було нагороджено багатьма орденами і медалями.

Після демобілізації з лав Радянської армії Коновалов Сергій Денисович був активним учасником відбудови народного господарства. Але знання  педагога знадобилися Сергію Денисовичу на іншому, «мирному», фронті – для роботи з молоддю. І вже з лютого 1946 року він працює вчителем української та російської мови у Вознесенській середній школі.

З 15 серпня 1949 року Коновалова С.Д. було призначено на посаду завуча Терпіннівської середньої школи № 1, а через 3 роки він стає директором Терпіннівської середньої школи № 2, яку очолював протягом 7 років, до 1959 року.

Педколектив 1956Завдяки високому професійному рівню, а також багатому життєвому досвіду, найкращим людським якостям, Сергій Денисович зміг поєднати в собі якості талановитого вчителя і вимогливого, але справедливого керівника. Він заслужено користувався авторитетом серед колег і любов’ю, повагою серед учнів.

На прохання директора, а також за вимогами часу, в 1953 році в школу було направлено на роботу музичного керівника Гітову Валентину Петрівну, яка за короткий час змогла розпалити у дітей бажання творити, бути активними учасниками художньої самодіяльності .

На всіх шкільних заходах, крім учнів, були присутніми батьки, а також мешканці селища. Дійсно, школхор 1953 а була не тільки навчальним закладом, вона за короткий час стала справжнім культурним центром
Наступного 1954 року в молоде перспективне селище прибула керівник танцювального колективу Михайлова Німфа Петрівна. Бажаючих відвідувати танцювальний гурток було дуже багато. І вже на Новорічному вогнику танцювальний колектив представив глядачам 6 бальних і народних танців. Невстигаючих у навчанні в гурток не приймали, таким чином, високі бали за навчання і були найбільшим стимулом для всіх бажаючих вчитися танцювати в цьому хореографічному гуртку.
Поступово педагогічний колектив школи збільшувався, приходили нові спеціалісти, справжні майстри своє справи, які, власне, і склали кістяк майбутнього педколективу. Але з серпня 1959 року Коновалов Сергій Денисович був переведений на посаду директора Терпіннівської школи-інтернату, а на його місце був призначений Приємець Іван Федорович, який працював у школі протягом чотирьох місяців.
 З кінця 1959 року розпочинається новий етап у житті Мирненської школи, який триватиме довгих 20 років, іПедколектив 1957 буде пов'язаний з ім’ям визначної людини – Катрухи Івана Степановича (роки життя). Саме він у грудні 1959 року очолив нашу школу (Фото 25).

Біографія цієї людини заслуговує особливої уваги. Розпочинав свій трудовий шлях Катруха І.С. як військовий. Після закінчення військового танкового училища Іван Степанович мріяв присвятити своє життя військовій справі, армії. І з початком Великої Вітчизняної війни Іван Степанович Катруха, бойовий офіцер, танкіст, вже у червні 1941 року стає до лав захисників Вітчизни. Закінчив бойовий шлях Катруха Іван Степанович у вересні 1945 року, тому що брав участь у розгромі японських мілітаристів на Далекому Сході.

За роки війни Катруха І.С. не один раз дивився смерті в обличчя, але бажання жити, творити, приносити користь своїй країні перемогли в цьому двобої, і він вижив, не дивлячись на те, що горів у танку, був чотири рази поранений. За героїзм і відвагу, проявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, майор Катруха Іван Степанович був нагороджений трьома орденами Червоної Зірки, трьома орденами Вітчизняної війни, безліччю медалями. Отримані поранення не дали змогу продовжити кар’єру військового, тому в 1955 році Катруха І.С. вступає на навчання до Кримського педагогічного інституту ім. М.В. Фрунзе на історичний факультет, який успішно закінчує в 1959 році. І як не йому, колишньому фронтовику, майору, орденоносцю очолити школу?! Тому рішенням Запорізького обласного відділу освіти Катруха Іван Степанович був  призначений на посаду директора в Мирненську середню школу (тоді ще Терпіннівську середню школу № 2 ), в якій він 20 років пропрацював директором і вчителем історії.

Майже в один рік з Катрухою І.С. прийшла на роботу в Мирненську школу вчитель Гімпель Клариса Борисівна. Про її професійні якості ходили легенди, тому не дивно, що саме їй була запропонована посада завуча школи. Не помилився директор, обравши собі такого компетентного заступника. Нелегкій посаді завуча Клариса Борисівна віддала 25 років свого життя. Унікальним явищем у районі було те, що директор Катруха І.С. та завуч Гімпель К.Б. 20 років працювали разом, виробивши єдині вимоги як до учнівського, так і до педагогічного колективів школи. Такого досвідченого завуча не було в жодній школі району!

У другій половині 60-х рр. склад педагогічного колективу значно змінився: деякі вчителі пішли на заслужений відпочинок, деякі з різних причин виїхали за межі селища, оскільки у багатьох педагогів чоловіки були військовими. На їх місця прийшли енергійні, закохані у свою справу молоді вчителі. Як не згадати сьогодні метрів педагогіки, некоронованих королів і королев Шураєв Микола Олександрович, Беззуб Любов Григорівна, Миргородська Раїса Олексіївна, Милосердова Євгенія Василівна, Кравченко Олену Іванівну, Вихватень Ганну Василівну, Арабаджи Олександру Василівну, Уколову Тамару Пилипівну, Топольську Віру Сергіївну, Межеву Наталію Григорівну та інших. Не можна не згадати про творчі біографії деяких з них.

Кравченко Олена ІванівнаОтже, королева Історії - Кравченко Олена Іванівна (1926 р.н.). З 1961 року Олена Іванівна працювала в Мирненській (тоді Терпіннівській середній школі № 2) вчителем швейної справи в 10-11 класах, згодом - вчителем історії та суспільствознавства. За спогадами учнів, вона була вимогливим, але справедливим вчителем, за що її і поважали школярі, а колеги завжди прислухалися до її авторитетної думки. В Мирненській школі Олена Іванівна пропрацювала протягом 35 років . На заслужений відпочинок Олена Іванівна пішла в1996 році. За сумлінне ставлення до виконання своїх професійних обов’язків Кравченко О.І. була удостоєна почесного звання «старший вчитель», нагороджена багатьма почесними грамотами районного, обласного відділів освіти, Міністерства освіти України.

Арабаджи Олександра ВасилівнаКоролева Математики – Арабаджи Олександра Василівна (1929-2006 рр.) працювала в школі протягом 38 років, розпочала свою педагогічну діяльність у 1952 році в Терпінівській середній школі № 2  Наскільки діти любили і поважали Олександру Василівну і її складний предмет, говорить той факт, що дуже багато учнів пов’язали своє майбутнє професійне життя саме з математикою, дехто з випускників повернувся працювати вчителем математики, фізики в рідну школу: Тищенко І.О., Акулова Н.Ю.. За станом здоров'я Олександра Василівна вимушена була звільнитися зі школи.

Королева Початкових класів – Вихватень Ганна Василівна (1944 р.н.). Після закінчення вВихватень Ганна Василівна 1966 році Бердичівського педагогічного інституту вона була направлена на роботу за місцем служби чоловіка в с. Мирне Мелітопольського району в Мирненську середню школу. 3 серпня 1966 року вона була призначена на посаду вихователя групи подовженого дня, згодом була переведена на посаду вчителя початкових класів . Довгих 40 років працювала Ганна Володимирівна на ниві педагогіки, і навіть після досягнення пенсійного віку вона не змогла залишитися без галасливих школярів молодших класів, яким звикла віддавати свою доброту, чуйність, які стали для неї своїми дітьми. І тільки в 2005 році Ганна Василівна вийшла на заслужений відпочинок.

Межева Наталія ВолодимирівнаКоролева Географії – Межева Наталія Володимирівна (1942 р.н.). У Мирненській середній школі почала працювати з 1969 року. На своїх уроках і в позакласній діяльності вона прищеплювала дітям любов до рідної землі, зі своїми вихованцями пройшла сотні стежинок Криму, Приазов’я. Наталія Володимирівна була ініціатором туристичних походів, екскурсій рідним краєм. Випускники найтеплішими слова згадують Наталію Володимирівну, дякуючи їх за час спілкування, за те, що присвячувала їм майже весь свій вільний час, адже жити заради інших – це велике щастя.

Королева Праці –  Богачева Ніна Яківна (1936 р.н.) викладала у Мирненській школі з 1971 року не лише уроки трудового навчання, а й вела гуртки «Умілі руки», «М’яка іграшка». Роботи гуртківців були визнані одним з найкращих в районі на різноманітних виставках дитячої творчості.

Тепло своєї душі Ніна Яківна щиро дарувала не тільки вихованцям, а й молодим колегам, навчаючи їх вчительським та житейським премудростям. Учні Ніни Яківни через роки несуть глибоку вдячність за науку, добре серце, знання, які вона передала їм.

Королева Філології – Ізвалова Галина Сергіївна (1921 р.н.). Двадцять п’ять років свого життя присвятила педагогічній діяльності (Фото 32). У Мирненській середній школі Галина Сергіївна працювала вчителем російської мови та літератури. Перебуваючи на заслуженому відпочинку, вона продовжувала свою діяльність як член районної ради ветеранів війни та вчителів. Активна життєва позиція ніколи не залишала Галину Сергіївну: вона – наставник молоді, частий гість школи. За сумлінне ставлення до виконання професійних обов’язків Галина Сергіївна нагороджена Почесними грамотами та урядовими нагородами.

Випускники Мирненської школи пам’ятають вчителя фізкультури Буніна Володимир Кириловича, який зі своїми учнями здійснив не один туристичний похід до Криму, Закарпаття, Новоросійська. Учні дуже любили уроки фізкультури, були активними учасниками шкільних та районних спортивних змагань з різних видів спорту.

У 80-ті роки склався стабільний педагогічний колектив висококваліфікованих вчителів захоплених своєю справою (Фото 33). У педколектива було таке кредо: «Учень не чаша, яку потрібно наповнити, а факел, який потрібно запалити», і вчителі робили все для того, щоб надихнути учнів на творчість, саморозвиток, активну життєву позицію. Кожний виховний захід проведений в школі, залишив свій слід в душах, серцях вихованців.

 В 1978 році директором Мирненської школи було призначено Кравченко Тамару Георгіївну, яка працювала на цій посаді протягом 5-ти років.

З 1983 по 1986 рік посаду директора займала Волкова Євгенія Олексіївна. Саме під її керівництвом у 1984-1985 роках було здійснено прибудову нового корпусу школи.

Категорія: Історія школи | Додав: Школа (18.05.2009)
Переглядів: 1321 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 артем сидоренко   [Матеріал]
да школа школа это наш дом, родной дом в котором мы все братья и сёстры

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук
Актуальні новини

------------------------------

Цікаві події
Участь у проектах
----------------------------
----------------------------
-----------------------------

Мирненська ЗШ І-ІІІ ст. © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz