Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 17:00:55

Меню сайту
Категорії розділу
Поради батькам [32]
Поради учням [21]
Це цікаво знати! [1]
Друзі сайту
 
Блоги вчителів
Наше опитування
Яку інформацію Ви хотіли б знайти на сайті?
Всього відповідей: 95
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Батькам » Поради батькам

Поради бібліотекаря

Консультація для батьків "Дитячому читанню потрібно потрібна підтримка"

Читання не стане потребою для дитини, як гра й спілкування з однокласниками, якщо не докласти спеціальних зусиль. Дехто скаже, що це справа вчителя й бібліотекаря. Але ж хто краще за батьків знає сина чи доньку? Як часто дитяча пам’ять роками зберігає сказане батьківське слово! Не можна нехтувати цим шляхом до дитячого серця тому, що для вас може так і залишитися таємницею внутрішній світ дитини. Адже дитина потребує підтримки, уваги, поваги. Якщо в сім’ї з повагою ставляться до книжки, таке ставлення виробляється і в дитини. Не тільки в школі, алей вдома вчимо дітей читати і любити книги. Мабуть, немає батьків, які б не хотіли навчити своїх дітей швидко й виразно читати, викликати інтерес до читання, адже роль книги в житті велика.
І чим би в школі не захоплювалася ваша дитина: історією, природознавством, технікою, науковими пошуками, - на допомогу завжди прийдуть книги. Вони відкриють їй небачені обрії, вони доторкнуться до історії народу, до таємниць природи, життя. Працювати з книгою дитина вчиться з першого шкільного дня на всіх уроках. Треба і вдома надавати велику увагу роботі з книгою. На першому етапі учень працює в школі за допомогою вчителя, вдома – батьків.
Психологія довела: те, що сьогодні дитина робить спільно з дорослими, завтра зуміє зробити самостійно. Читання нерозривно пов’язане з письмом, а також іншими навчальними предметами. У більшості випадків, якщо учень добре читає, він грамотно пише, краще розвинений, естетично вихований. Якщо учень уміє визначити головну думку твору, зробити висновки з прочитаного, тобто вміє логічно мислити, то йому легше дається розв’язування задач з математики. Дитина, котра погано читає, відчуватиме великі труднощі під час виконання домашніх завдань. Їй буде не цікаво на уроках. Дитина повинна читати в темпі розмовної мови. Ми повинні прагнути, щоб в кінці початкового навчання більша частина учнів мала швидкість читання не нижчу за 120 слів за хвилину. Читання в початкових класах – це і закладення основ розуміння світу, і початок виховання людини. Її культури, художнього смаку.
Щоб привчити дітей читати самостійно, можна використати наступні прийоми. Хтось із дорослих починає читати дитині, але на найцікавішому місці зупиняється. Захоплена подіями в книзі, з бажанням дізнатися, що відбувається далі з героями, дитина в більшості випадків читає самостійно. Дорослі обов’язково мають запитати, про що вона прочитала, похвалити за самостійність, висловити сподівання, що тепер вона завжди читатиме самостійно. Наступну книгу можна починати читати так само. Поступово у дитини прокинеться любов до читання. Можна розповісти захоплюючий епізод з книги. Молодший школяр запитає обов’язково: «А що далі? Розкажи, що було потім». У відповідь треба дати книгу: «Прочитай, тут знайдеш багато цікавого».
Треба привчати дітей починати читати з обкладинки і титульної сторінки книги, на яких знаходяться прізвища автора, художника, видавництво, рік видання. Діти, як правило, не звертають на це уваги і не намагаються запам’ятати ці дані про книгу. Батьки ж повинні терпляче вимагати від дітей, щоб вони запам’ятали автора і художника книги. Корисно буває перед початком читання запитати дитину, які книгу цього письменника вона вже читала і що знає про нього? Треба, щоб школяр читав книжку уважно, не поспішав. Трапляється, що дитина, прочитавши декілька сторінок, заглядає на останню сторінку, щоб швидше довідатися, чим все закінчилось. Коли ж прочитає закінчення, тоді продовжує читати, але менш уважно, пропускає багато місць з книги, а інколи просто залишає її. Батьки уважно повинні стежити, щоб у дітей не виробилася така шкідлива звичка. Не треба розповідати наперед дітям, як розвиватимуться події і чим вони закінчаться.
Необхідно привчити дітей дотримуватись правил гігієни читання. Не можна читати при слабкому освітленні. Лампа повинна бути збоку лівої руки дитини, світло не повинно потрапляти в очі, а падати тільки на поверхню столу, де лежить книга. Причитанні необхідно давати відпочинок очам. Слід використовувати фізкультпаузи, які необхідно проводити під час читання з дітьми.
Стежачи за читанням дітей, треба обов’язково прагнути до того, щоб книги були різноманітні: казки, розповіді про тварин і рослин, пригоди про школу, музику й мистецтво. Підбираючи книги, треба враховувати індивідуальні особливості, інтереси дітей. Хлопчики часто захоплюються пригодницькою літературою. Це прагнення до пригод цілком зрозуміле, але його треба спрямувати в потрібне русло. Треба простежити, щоб книги пригодницького жанру не були єдиними в читанні дітей, щоб в їхні руки не потрапляли книги для дорослих. Якщо дитину цікавить життя рослин і тварин, нові машини, подорожі, то треба підібрати книги, з яких вона могла б одержати нові й цікаві для неї відомості. У вихованні любові до книги можуть допомогти і незначні, на перший погляд, моменти. Наприклад, власна бібліотека, поличка для книжок, можливість обмінюватися книжками з товаришами – все це сприяє зацікавленню дітей. 
Гарна книга – і вихователь, і вчитель , і товариш. Недарма всі великі люди закликали до читання. І чим більший активний словниковий запас людини, тим багатше її мислення. Обмеження читання призводить до того, що сучасні діти не розуміють змісту друкованого речення. Багато з них сприймають тексти тільки у форматах СМС та Інтернет повідомлень.
В сучасному інформатизованому світі зменшується кількість часу, який діти проводять з книжкою в руках. Знижується можливість батьківського контролю над інформацією, яку отримує дитина у процесі свого розвитку, в результаті зростає ризик, що виховання дитини як майбутнього громадянина і активного члена суспільства проходитиме безконтрольно і хаотично. 
Гадаю в пригоді вам стануть поради від Йоанни Ліндбек «Як зацікавити дитину читанням»

Категорія: Поради батькам | Додав: Школа (19.03.2017)
Переглядів: 550 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук
Актуальні новини

------------------------------

Цікаві події
Участь у проектах
----------------------------
----------------------------
-----------------------------

Мирненська ЗШ І-ІІІ ст. © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz