З 1 жовтнястартувала акція«Прочитай книгу – отримай подарунок».
Впродовж трьох тижнів діти читають книги з виставки «Казка + пригода = читаю з насолодою» та кидають у скриньку заповнені картки, адже, чим більше прочитаних книг, тим більше шансів виграти приз.
Традиційно у шкільній бібліотеці для дітей відбувся Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Протягом Тижня читачів чекало багато різноманітних заходів та приємних сюрпризів: Презентація книжкової виставки «Бенефіс читача», «Книжка мандрує по планеті», бібліотечний урок «Як Барвінок і Ромашка книгу рятували», літературна подорож «По мапі з героями книг», хіт-порад журналів «Цікаве все на світі»», «Свято народження найкращого читача», конкурс «Бібліоовація», пошукова веб-експедиція «Барвистий світ української літератури», огляд виставки малюнків «І кожний читач наче тайна». Протягом Тижня проходили акції «Добре серце», «Як на книжкові іменини». Найкращі читачі шкільної бібліотеки були нагороджені грамотами та подарунками.
14 березня в Мелітопольській районній бібліотеці пройшов ІІ тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія». В конкурсі прийняли участь 13 учнів Мелітопольського району із 6, 7 ,8 класів.
Вінницька Анастасію посіла ІІ місце серед учнів 6 класів.
Вітаємо
Вінницьку Анастасію та бібліотекаря Гунчак І. В. з перемогою в конкурсі
До дня свярічного ювілею Т.Г. Шевченко в бібліотеці була підготовлена книжкова виставка «Поки сонце світить, тебе Тарасе, не забудуть!» та разом з керівником 5-Б класу Фадєєвою Тетяною Анатоліївною проведена виховна година «Тарас Григорович Шевченко – великий син України».
Українське козацтво - високодуховне національне явище, незвичайне, одне з найцікавіших в історії України. Українські козацькі традиції, духовні цінності протягом століть були вищим виявом національного духу, культури, звичаїв.
Дізнатися більше про далеке минуле, про історію рідного краю, про «козацьку землю» допоміг бібліотечно - краезнавчий квест «У пошуках карти Запорізької Січі», який провела 26 лютого шкільна бібліотека. Учні 6 класу із задоволенням виконували різні завдання, та шукали частини карти. Цей захід був спрямований на пробудження у дітей патріотизму, любові до рідної землі, вивченню історії і культури свого народу, лицарської моралі, шляхетності, формування особистості та найкращих духовних цінностей.
28 січня 2014 року на екскурсію до шкільної бібліотеки завітали найменші учні школи - першокласники. Маленькі "чомусики" і "запитайлики" познайомилися із вулицями нашого "казкового містечка" - бібліотеки. Заглянули до "чарівних палаців" - стелажів, на яких живуть наші друзі - книжки, оглянули книжкові виставки.
Із захопленням та цікавістю діти слухали розповідь про казковий дім, познайомилися з мешканцем бібліотеки домовиком Кузькою, дізналися про Правила поводження з книгою, та як потрібно вести себе у бібліотеці. На завершення екскурсії із задоволенням відгадували загадки про книгу і бібліотеку та казкових героїв. До дому обрали цікаві книжечки та пішли з усмішкою на обличчі.
Книги входять у наше життя з самого раннього дитинства і супроводжують нас усе життя, і ми звикли до неї. Величезний різноманітний світ, приваблює нас зі сторінок улюблених книг. Він чарує і дивує. Пройшов рік з тих пір, як наші першокласники переступили поріг шкільної бібліотеки. Тут вони багато дізналися, побачили, прочитали, познайомилися з чудовими,та цікавими книжками. І ось нова зустріч. Бібліотечний урок «Диво - ім’я якому книга» допомагає учням познайомитися з книгою ближче, з її будовою, дізнатися з яких елементів вона складається. Адже кожна книга може дуже багато розповісти про себе. Треба тільки знати нашого друга - книгу.
Цікава зустріч із світом книжок відбулася в учнів першого класу. Вони завітали до бібліотеки на урок «Книга навчальна та для дозвілля» де познайомилися з різними видами та формами книжок . Бібліотекар розповіла, що яких тільки книжок не буває. Книжки-велетні, книжки-малюки, які можна покласти до кишені. Книжки-іграшки, книжки –розкладачки, книжки-розмальовки, і навіть «живі» книжки.
У світі їх безліч :розумних та цікавих, хвилюючих та захоплюючих, товстих та тоненьких книг. І всі вони для вас читачі.
23 листопада, Україна і світ вшановували пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років. На знак пам’яті невинних жертв було проведено відкрите засідання «Минуле стукає в наші серця» бібліотечним клубом «Друзі бібліотеки» та вчителем історії Буторіной Л.І.. Страшні сторінки нашої історії постали перед очима учнів школи. Вони зазирнули в чорний незглибимий колодязь минулого. В колодязь, у який не хотілося би заглядати. Але ми мусили подивитися в нього чесно, нічого не приховуючи, аби не повторилася найстрашніше за всю історію України, штучне, насильницьке винищення людей. І сьогодні через багато років, жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, що розігралася на благословенній землі квітучого українського краю.
8 жовтня, в рамках «Тижня шкільного підручника» бібліотека провела екскурсію «Мандрівка книжковим містом» для учнів 5-х класів. Діти із задоволенням познайомилися з фондом бібліотеки, «книжковим компасом»: картотеками та каталогами, закріпили свої знання про правила і умови користування шкільною бібліотекою. З цікавістю переглянули різні виставки та тематичні полочки, прослухали розповідь про роль книги в житті людини. Екскурсія розпалила дитячу цікавість та читацький інтерес. Майже кожен учень взяв до дому книжку, щоб продовжити знайомство з чарівним світом літератури.