На жаль, читання книг серед дітей стає все менш популярним..Читачі вже не стоять в черзі за книжками. Але все ж неможливо уявити себе без книжки. Вона допомагає нам працювати, вчитися, мріяти та відпочивати. Адже читання - це один з найефективніших способів пізнання навколишнього нас світу.
21 жовтня в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек була підготовлена фотоалея «Читання без кордонів» учнями 9 класу. Мета цієї акції - привернути увагу юних читачів до книжки та читання. Бо читання - свято душі. Влаштуй собі свято – Читай!
Двері шкільної бібліотеки як завжди відкриті для читачів. Цього разу в гості до бібліотеки завітали учні 3-4 класів. На них чекала цікава гра «Зустріч з бібліотечним гномом». Багато загадок та конкурсів підготував гном Бібліошка. В його володіннях, на стелажах та виставках, діти знаходили схованки з завданнями. Бібліотечному гному дужу хотілось дізнатися, які книжки читають учні і чи добре знають казки. Весело та гамірно пройшов конкурс «Склади вірша», та бібліотечна вікторина. Учні з задоволенням давали відповіді на хитрі запитання та раділи вмінню рифмувати слова. А в своєму чарівному капелюсі Бібліошка зібрав скарги від книжок, та запропонував дітям допомогти хворим книжкам. Адже книга добрий друг і хоч не вміє розмовляти, зате розповість геть про все. Маленькі гості прийшли до бібліотеки не з порожніми руками, вони принесли свої малюнки улюблених казкових героїв. Зустріч з гномом закінчилася та не закінчилася зустріч з книгою – вічним джерелом знань.
Книга — одне з найбільших див, створених людиною. З дитячих років вона стає нашим постійним і незмінним супутником у житті. Книга допомагає нам працювати, вчитися, мріяти, відпочивати. Немає такого корабля або літака, які несли б людину туди, куди несе його книга: в світ дивовижний, казковий і прекрасний. Відправитися в далекі та чудові мандри учням 5-х класів допомогла екскурсія до бібліотеки. Учні з захопленням знайомилися з книжковими скарбами, відповідали на веселі вікторини, та загадки. Чудовий світ книжок зацікавив багато читачів, приніс задоволення та насолоду від знайомства. Адже людина яка любить і вміє читати – щаслива людина. Круг неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. А друзі ці – книги…
Цілий вернісах книжкових виставок підготувала бібліотека під час Тижня дитячого читання для своїх користувачів. Цікаві та незвичайні вони привернули увагу не лише маленьких читачів а й дорослих. Особливо сподобалася учням виставка-сюрприз «Колесо фортуни». Їм було дуже цікаво дізнатися яка книжка схована в темну обкладинку. А відгуки на прочитану книгу здивували своєю оригінальністю. Не пройшла поза увагою і виставка – рекомендація «Під вітрилами книжкового пера». Вона познайомила дітей з письменниками казкарями не тільки нашої країни а й зарубіжжя. На виставці діти змогли перевірити свої знання і розгадати колаж авторів. Для тих хто невпевнений в своїх знаннях була підгото
влена чарівна скриня з відповідями. Виставка –квест «Посліду незвичайних пригод» стала в нагоді під час проведення самого квесту. Принесла задоволення і виставка-акція «Прочитай книгу - отримай приз». Учні з захопленням включилися в читацькі перегони. Дітям потрібно було прочитати як найбільше книжок, дати відповіді на картки-завдання, а потім прийняти участь у розіграшу призів. Бажаючих подивитися виставки було дуже багато.
Приємні посмішки читачів, а найголовніше багато прочитаних книги стали найціннішим скарбом бібліотеки.
Тиждень дитячої книжки збирає до себе на гостину усіх тих, хто любить читати і цінує книгу як духовну святиню, джерело мудрості і розуму. Цього разу завітали у гості до бібліотеки учні початкових класів. Вони продовжили знайомство з книжками на бібліотечних уроках: «Книга навчальна та для дозвілля», «Пригоди дитячої книги», «Шлях сучасної книги» та «Подорож з домовичком Кузькою». Маленькі читачі познайомилися з структурою книги, її довідковим апаратом, дізналися, як виготовляється книжка, яке обладнання для цього використовується, люди яких професій задіяні у виробництві книжкової продукції та створенні книги. Дітям було запропоновано багато цікавих завдань, вони відгадували загадки та розв’язували тести. Зацікавила їх також розповідь про незвичайні видання: про найбільшу і найменшу за розміром книжку; про книги, які мають оригінальну форму та виготовлені з нестандартного матеріалу. Ці заняття допомагають знайомитися зі захоплюючим, чарівним книжковим світом, прививають любов до читання, вчать бережливому ставленню до книги.
Кожний читач мріє стати детективом. Розплутувати різні справи, знаходити відповіді таємничих загадок. І ось така нагода випала учням 8 класу. 29 березня під час тижня дитячого читання на них чекав квест «По сліду чудових пригод». Юним детективам довелося використати усі свої знання, винахідливість та вправність під час виконання хитрих завдань. Дві детективні команди йшли по сліду пригодницьких книжок. Дізнавались про нове та відкривали несподіване. Здавалося, ось відповідь знайдена, та вона знову вислизнула від шукачів. І тільки тим хто добре знайом з літературою, любить читати книжки посміхнулася вдача. Перемога ! Всі справи розплутані.
Із книгою і словом поріднися,
Хай буде книга – твій насущний хліб.
Тож зачерпни із неї і напийся,
Снаги, що в серці залишає слід.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання впевнено крокує по Україні. У ці весняні дні наприкінці березня в усіх дитячих бібліотеках країни відбувається величезна кількість цікавих заходів для читачів. Кожна бібліотека радо відкриває двері, адже тиждень дитячого читання – найголовніше читацьке свято року. Книжкові відкриття, зустрічі, біографічні розвідки, прем’єри цікавих книг, відео-презентації, бібліошоу, книжково-ілюстративні виставки на різну тематику. Все це робиться для того, щоб зацікавити маленького читача, привити йому любов до книги та читання. Наша бібліотека теж знову збирає шанувальників книги і чекає на зустріч.
17 березня Мирненьська ЗШ І-ІІІ ст радо зустрічала бібліотекарів району на семінарі-практикумі «Бібліотека в інформаційному суспільстві та пошук оптимальних технологій бібліотечної роботи». Було розглянуто ряд питань з досвіду роботи та проведено круглий стіл з елементами тренінгу, де бібліотекарі познайомилися з новими формами залучення читачів до бібліотеки. Цікавим та яскравим було знайомство з новими формами виставкової діяльності та інноваційними формами роботи шкільної бібліотеки. Виставка-рекомендація, виставка-сюрприз, виставка-акція не залишили нікого байдужими гостей. На семінарі бібліотекарі також змогли пограти в бібліоквест, та позмагатися на кращу "рекламну компанію" по просуванню обраної книги у вигляді бук-слему.
Ось уже наші першокласники і навчились гарно читати та завітали до бібліотеки на екскурсію. Їх радо зустрічали бібліотекар та бібліогном Кузька. На цій зустрічі учні ознайомилися з різноманітністю книг, порядком їх розташування на полицях, правилами користування бібліотекою та правилами поводження з книжками. Домовичок підготував багато цікавих загадок та телеграми від казкових героїв, які діти з задоволенням відгадували. Перша зустріч з бібліотекою пройшла весело та цікаво. Діти зрозуміли, якщо прийди до бібліотеки, в цей храм духовності, можна стати його часткою, і вже ніколи не відчувати себе самотнім.
20 листопада відзначається Всесвітній день дитини — свято, започатковане у 1954 році рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних націй. Саме ООН звернула увагу світової спільноти на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення умов для повноцінного розвитку. В цей день бібліотека запросила читачів на перегляд книжкової виставки «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти» та взяти участь у створенні правової квітки «Знай свої права дитина».