Книга велике диво створене людиною. Кожен день ми бачимо багато книжок не замислюючись над тим як же створюється книга. Який шлях проходить вона перш ніж потрапити на полиці книжкових магазинів та бібліотек. Скільки людей працюють над тим, щоб це диво потрапило до наших рук. Дізнатися про це вирішили учні 4 – го класу відправившись на екскурсію до друкарні. З захопленням та подивом знайомилися учні з магією виникнення книжки. Великі рулони паперу перетворювалися на нескінченні стовпці, які розрізалися на потрібні зошити. І ось вже з’явилися малюнки та текст майбутньої книги. Зачарував дітей і процес появи різнокольорових малюнків. Але попереду чекало ще багато цікавого, перш ніж готовий і зшитий блок скріпили з обкладинкою. Нова книжка вже готова.
Дитинство – це той неповторний час, коли мала людина відкриває світ,дізнається багато цікавого та корисного. Саме книжки мають відіграти важливу роль у житті дитини. Під час тижня дитячого читання в гості до шкільної бібліотеки завітали учні 1-х класів. Вони познайомилися з бібліотекою, з її книжковими виставками та дізналися правила поводження в бібліотеці. Також діти довідалися про різні цікавинки, познайомилися з прислів’ями та приказки про книгу, та про те як стати читачем в бібліотеці.
Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято –Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цей час сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Серед якого - зустрічі , подорожі, конкурси та вікторини, акції, книжкові виставки та квести..Завжди цікаво та весело проходять бібліотечні уроки, які спрямовані прищепити любов до книги, виховати у дітей потребу до читання. Не став винятком і урок для 3-х класів «Подорож з домовиком Кузею», на якому діти продовжили знайомство з структурою книги. Вони виконали всі завдання підготовленні домовиком та розгадали кросворди та ребуси.
14 грудня Україна відзначає День ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це сумне свято принесли нам на своїх крилах чорні лелеки: кажуть, після аварії на ЧАЕС саме такими бачили їх в зоні лиха. Страшні наслідки Чорнобильської трагедії: смерті, хвороби, безлюдна пустеля навколо станції. Про те, що сталось, не можна забувати.. Пам’ять — це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про страшну трагедію. Шкільна бібліотека на честь вшанування ліквідаторів на ЧАЕС підготувала книжкову виставку «Пропусти Чорнобиль крізь серце своє», яка знайомить з літературою про ці ці події та мужність пожежників – ліквідаторів.
Кожен із вас особистість, саме такої людини, як ви, немає на Землі й не може бути. Кожна людина єдина та унікальна. Ви говорите по-різному, по-різному думаєте й висловлюєтеся, мирно живете, іноді сперечаєтеся. Однак ви завжди повинні пам’ятати, що всі люди на Землі мають однакові права. Життя змусило людей установити багато різних правил, і ми повсякчас з ними маємо справу. Є такі правила, що обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були — дорослі чи діти, робітники чи селяни, вчителі чи учні. Це правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов’язки кожного громадянина та його права. З правовими документами світу та країни, знайомить книжкова виставка «Є право – є надія», яку підготувала шкільна бібліотека для учнів 5-11 класів.
Все менше залишилося свідків тих страшних подій. Дотепер ми не знаємо імен усіх,хто загинув від голодної смерті. Не знаємо точної кількості загиблих. Їх не називали героями. Їм не ставили пам’ятників чи обелісків. Просто про них не говорили. Але це наша історія. І ми не можемо її викреслити із пам’яті, ми не можемо про це забути. Для того щоб майбутні покоління знали правду про народне лихо, кожен свідок трагічних подій має стати їхнім літописцем.
Сьогодні через книги з нами говорять свідки і жертви голодомору на Україні. Ця страшна тема не могла обійти письменників та поетів. Тому на годині скорботи «Пам'ять незгасна свіча»» діти 6 – б класу познайомилися з книгами «Коли катом був голод» та «Буян острів». Ці книжки – спогади свідків, це правда яка відкриває очі. Бо не можливо не вірити тим фактам, які наведенні в цих книжках. Як не можна не вірити тим живим свідкам. Вони розповідають про те як вмирали їх рідні, сусіди, як у них забирали останнє, цілком свідомо прирікаючи на смерть. Тож нехай ці книги будуть пам’ятниками зовсім крихітним діткам, і запрацьованим бабусям, підліткам і дорослим людям, які не витримали великого голоду, чиї душі саме тоді відійшли у вічність. Бо так цінні їх свідчення, вони мов струмочок вливаються у могутню ріку нашої пам’яті.
29 жовтня в рамках Місячника шкільних бібліотек відбувся розіграш призів акції «Прочитай книгу – отримай подарунок». Читачі які прочитали книги та правильно відповіли на запитання отримали від бібліотекаря приємні подарунки. Але найбільшим та найціннішим подарунком завжди залишається зустріч з новими та цікавими книжками.
В бібліотеці пройшла акція «Підтримай бібліотеку – подаруй книгу» Кожен клас зробив свій внесок в цю добру справу..Зробили свій власний внесок до скарбниці знань і читачі: Машигіна А., Романенко Д, та Поспєлов Р. Дякуємо всім небайдужім!
Сьогодні ми живемо в епоху телебачення, комп’ютера, Інтернету. Майже всю необхідну інформацію черпаємо саме з цих джерел, дуже часто забуваючи про книгу. Справді, дуже зручно, легко, швидко й доступно користуватися сучасними технологіями. Але все ж таки, як приємно відкрити улюблену книгу й просто почитати повільно перегортаючи сторінки, поринаючи в чарівний світ, вигаданий для нас письменником! Скільки користі для здоров’я приносить занурення у світ букв та речень. Адже читання — це пілюля проти стресу: настрій помітно покращується, душа подорожує країною фантазій, де не існує зла, розчарувань, негараздів. Читання для нас це пожива для розуму й душі. Сьогодні учні школи читають нажаль дуже мало, але все ж таки читають. Знайти відповіді на питання «Які жанри літератури до душі», які автори подобаються найбільше» та багато інших допомогла анкета «Що ми читаємо сьогодні?». Ритм життя сучасних дітей настільки стрімкий, що інколи буває важко знайти для читання вільний час. Звичайно, не потрібно відмовлятися від усіх благ цивілізації: від комп’ютерів, телефонів, планшетів, ноутбуків та нових віянь техніки адже вони нам приносять користь. Просто варто пам’ятати про книгу, яка дарує нам моральне задоволення та істинні хвилини щастя.