23 листопада, Україна і світ вшановували пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років. На знак пам’яті невинних жертв було проведено відкрите засідання «Минуле стукає в наші серця» бібліотечним клубом «Друзі бібліотеки» та вчителем історії Буторіной Л.І.. Страшні сторінки нашої історії постали перед очима учнів школи. Вони зазирнули в чорний незглибимий колодязь минулого. В колодязь, у який не хотілося би заглядати. Але ми мусили подивитися в нього чесно, нічого не приховуючи, аби не повторилася найстрашніше за всю історію України, штучне, насильницьке винищення людей. І сьогодні через багато років, жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, що розігралася на благословенній землі квітучого українського краю.
8 жовтня, в рамках «Тижня шкільного підручника» бібліотека провела екскурсію «Мандрівка книжковим містом» для учнів 5-х класів. Діти із задоволенням познайомилися з фондом бібліотеки, «книжковим компасом»: картотеками та каталогами, закріпили свої знання про правила і умови користування шкільною бібліотекою. З цікавістю переглянули різні виставки та тематичні полочки, прослухали розповідь про роль книги в житті людини. Екскурсія розпалила дитячу цікавість та читацький інтерес. Майже кожен учень взяв до дому книжку, щоб продовжити знайомство з чарівним світом літератури.
30 вересня в Всеукраїнський день бібліотек до шкільної бібліотеки завітали майбутні читачі - вихованці дитячого садка «Джерельце». Вони познайомилися з бібліотекою, книжковими виставками для наймолодших, з робочим місцем бібліотекаря та барвистими дитячими книжками. Діти розповіли про свій читацький куточок у дитячому садочку то отримали від бібліотеки на згадку дитячі журнали.
Стало доброю традицією проводити в школі Тиждень дитячої книги.
У ці весняні дні читачі також вшановували книгу. Читати люблять майже всі. Герої наших улюблених книжок завжди поруч із нами. Вони дуже різні: розумні, хоробрі, витривалі, чесні, хитрі, енергійні... І вже від наших уподобань і смаку залежить, хто нам дорожчий, на кого хотілося б бути схожим, із ким цікаво, а з ким можна і посперечатись.
Так буде завжди. Змінюються покоління, а мудрі книги живуть і знову вчать людей бути добрими, чуйними, справедливими. Отже, книга - чудо із чудес, і хто читає, той перемагає. В рамках Тижня книги учні початкових класів підготували добрі і хороші слова про книгу, перевірили свої знання в різних областях знань «Книжка відкриває таємниці», поле чудес «Світ чарівних казок», конкурс ерудитів «Інтелектуали», познайомилися з новинками літератури. Учні середніх класів здійснили заочні мандрівки в книжковий світ, провели конкурс «Відгук на улюблену книгу», годину цікавих повідомлень «День книжки», огляд літератури «Сучасна українська література», познайомилися з виставками та дізналися багато нового та корисного щодо історії виникнення та ролі книг в житті кожної людини.
Під час Тижня дитячої книги, відкриваючи завісу раніше невідомого, вшановуючи пам’ять письменників-ювілярів, повертаючись до улюблених книг, літературних творів, бібліотека через уроки, інформаційні години, бліц - турніри намагається виховувати у учнів старших класів любов до читання, яке стало б духовною потребою юних на все життя.
Свою обізнаність та любов до літератури мали нагоду продемонструвати учасники ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач року”, який відбувся 19 березня у приміщенні районної дитячої бібліотеки. Метою конкурсу є заохочення дітей до систематичного читання, популяризація найкращої української та світової літератури для дітей, виховання інтересу до книжки. Конкурс дає більш поширені можливості читачеві зрозуміти що «хто багато читає – той багато знає». Адже читання – це не просто складання слів із букв, це дивовижна справа, що робить читача співучасником подій і таємниці, дій та почуттів. Цього року приймала участь учениця 6 класу Беличкова Ганна, яка отримала нагороду в номінації «Найкращий читацький щоденник». Свято читання подарувало присутнім багато приємних вражень і стало незабутньою подією для учасників та гостей.
Всім читачам хочеться побажати: "Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги".
18 по 22 лютого в шкільній бібліотеці пройшов тиждень Читання для 1-4 класів. Діти з задоволенням прийшли до бібліотеки на бібліотечні уроки, де знайомилися з історією створення книжок, з професіями людей які їх створюють, мандрували у далеке минуле, дізналися які були найперші книги. До уваги читачів були представлені виставки, літературні вікторини «Відгадай з якої я казки», «Посіяні зерна мудрості». А до Міжнародного дня рідної мови пройшов конкурс читців «Барви рідного слова». Один день тижня був присвячений сімейному читанню «З мамо та татом до бібліотеки». Багато цікавого та корисного дізналися батьки та їх діти про читання, про роль книжки в житті дитини, отримали на згадку пам’ятки та буклети. Недарма ж у всі часи великі люди закликали до читання. От же читайте, і нехай у вашому житті не буде жодного дня, прожитого без книги, бо «читання - це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе» - як писав В. О. Сухомлинський.
Шкільна бібліотека для дітей – це відчинені двері в широкій світ, варто лише переступити поріг, щоб зачерпнути пригорщі мудрості і наснаги. свої скарби відкрила вона і для першокласників. Перше знайомство з книжковим світом розпочалося екскурсією – мандрівкою по чудовій країні Книжковій. Діти оглянули володіння , познайомилися з мешканцями – книжками, дізналися правила користування бібліотекою, пригадали правила поводження з книжками. В цей день всіх першокласників записали до бібліотеки.
Так і розпочалася їх подорож до казкового світу, світу,який принесе багато цікавого та корисного. .А наша шкільна бібліотека завжди відкрита для вас. Діти бажаю вам прочитати найкращі книги, багато доброго з них узяти для себе, порозумнішати і ніколи не розлучатися з книжкою. І нехай книги стануть вашими друзями на все життя.